Book an appointment for a personal meeting to choose jewelry in our showroom

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Jak vybrat diamantový snubní prsten?

Snubní prsteny s diamanty hodnoťte pečlivě


Snubní prsteny s diamantem nebo více diamanty jsou stále oblíbenější. Trend ukazuje preferenci věčné hodnoty snubních prstenů oproti jiným výdajům při plánování svatby, stejně jako výběr originálních snubních prstenů oproti jednoduchému zlatému prstenu bez zdobení, jako tomu bylo v minulých dekádách. Snubní prsteny volte pečlivě - jedná o nadčasový doplněk a nebojte se netradičních snubních prstenů, které budou vyjadřovat něco z vaší osobnosti. Diamantové prsteny existují v různých obměnách a vaše výdaje s nimi nemusí váš svatební rozpočet nijak významně zatížit. Nabízíme vám malý průvodce, který vám pomůže zorientovat se ve světě diamantových šperků a umět zhodnotit základní vlastnosti diamantu.


Barva diamantu je jeho významnou určující vlastností. Barevné spektrum jde od jemně žluté po bílou, resp. vyloženě průhledně čirou barvu. Pokud si kladete otázku, jak vybrat snubní prsten v té nejvyšší kvalitě, měli byste usilovat právě o co nejsvětlejší barvu, která nechá vyniknout jeho dalším krásným charakteristikám. Pozor, toto kritérium neaplikujte na barevné diamanty. Například originální prsteny se salt and pepper diamanty nebo černé snubní prsteny s černými diamanty mají svou hodnotu v trochu jiných kritériích a pohlížet na ně optikou světlosti diamantu by bylo bezpředmětné. 


  1. Čistota diamantu je další věc, na kterou je při výběru svatebních prstýnků třeba zohlednit. Řeč je o výskytu tzv. inkluzí, tedy drobných prasklinek uvnitř kamene. Ty vznikly přírodním působením a přestože existují drahokamy, u kterých jsou naopak ceněné, při výběru klasického bílého diamantu platí, že čím je jejich výskyt nižší, tím lépe. Inkluze jsou zřetelněji vidět u velkých kamenů, u těch menších přirozeně hůře. Obecně platí, že pokud se rozhodnete volit řadu menších diamantů vedle sebe například v eternity prstenu, drobné inkluze vám menší kameny snáze odpustí, než ty větší. 


  1. Brus diamantu definuje právě onu nádhernou hru tisíců odlesků, které poutají pozornost na dechberoucích diamantových prstenech. Brus kamene naplno využije plný potenciál a pozitivně ovlivňuje jeho čistotu a třpyt. Tradiční šperkařské řemeslo využívá pro diamanty nejčastěji briliantový brus, který vyniká například v kulatém tvaru, oválném, nebo tvaru princess (hranatý). Briliantové prsteny pak ukazují diamanty doslova v jejich nejlepším světle. V Mialis si zakládáme kromě precizně broušených briliantů ještě na dalším, ve šperkařském odvětví výjimečnějším přístupu. Zamilovali jsme si salt and pepper, neboli šedé diamanty, jimž ve špercích velice sluší routový brus. Ten je zcela originální, vyniká spíše leskem, než brilancí a narozdíl od briliantového brusu využívá větších lesklých plošek. Autorské šperky s routovým brusem salt and pepper diamantu jsou atypické a tajemně krásné. 


  1. Karátová váha je poslední faktor, který je třeba zhodnotit. Zatímco u zlata odkazuje termín karát ke stupni jeho ryzosti, v případě diamantu je karát měřítkem jeho váhy. Jeden karát = 0,2 g diamantu. Karáty diamantu definují jeho cenu a zatímco u zásnubních prstenů s diamantem se volí kámen vyšší karátové váhy, který vyniká v kompozici šperku, u snubních prstenů s diamanty je častější zdobení diamanty nižší karátové váhy. Nic ale není daným pravidlem. Vybírat můžete i atypické snubní prsteny - například model prstenu Romanza z našeho zlatnického ateliéru je trendy cluster prsten, který budí dojem, že se nepravidelně rozeseté diamanty pod a nad linií zlatého kroužku snad vznášejí. Je to minimalistický prsten, který vyniká luxusním zpracováním a s pánským snubním prstenem je zároveň příkladem dvojice designových prstenů, který jsou každý jiný. Dámský zlatý prsten vyniká září diamantů a snubní prsten pro muže zůstává majestátní, ale decentní a bez zdobení. 


Volte srdcem: Netradiční snubní prsteny, materiál šperků a jejich stylV Mialis je nadstandardní kvalita jednou z hodnot, které ctíme a výše zmíněné parametry diamantů si pečlivě hlídáme. Při plánování svatby dejte výběru snubních prstenů s diamanty dostatek prostoru a kromě hodnocení samotných diamantů také věnujte pozornost rozhodnutí, z jaké barvy zlata budou ty vaše. Snubní prsteny bílé zlato povyšují na okouzlující skvosty na celý život, které se pravděpodobně budou dobře kombinovat s ostatními šperky. Dejte ale šanci i snubním prstenům z růžového, žlutého nebo červeného zlata. Mohou být jednodušší a vynikat právě nikoliv zdobením, ale barvou. Jejich výhodou je, že s nimi barva klasického bílého diamantu příjemně kontrastuje. Případně si s námi neváhejte domluvit osobní schůzku, naší parketou je výroba originálních šperků a rádi vám v příjemném prostředí našeho ateliéru v centru Prahy navrhneme způsob, jak proměnit vaše sny v realitu. 


V Mialis je nadstandardní kvalita jednou z hodnot, které ctíme a výše zmíněné parametry diamantů si pečlivě hlídáme. Při plánování svatby dejte výběru snubních prstenů s diamanty dostatek prostoru a kromě hodnocení samotných diamantů také věnujte pozornost rozhodnutí, z jaké barvy zlata budou ty vaše. Snubní prsteny bílé zlato povyšují na okouzlující skvosty na celý život, které se pravděpodobně budou dobře kombinovat s ostatními šperky. Dejte ale šanci i snubním prstenům z růžového, žlutého nebo červeného zlata. Mohou být jednodušší a vynikat právě nikoliv zdobením, ale barvou. Jejich výhodou je, že s nimi barva klasického bílého diamantu příjemně kontrastuje. Případně si s námi neváhejte domluvit osobní schůzku, naší parketou je výroba originálních šperků a rádi vám v příjemném prostředí našeho ateliéru v centru Prahy navrhneme způsob, jak proměnit vaše sny v realitu. 


Tip na závěr: Pokud by vás zajímalo, jaké novinky přináší rok ´22 do kategorie snubních prstenů, vězte, že jsou to netradiční povrchy prstenů inspirované organickou krásou přírody. Ručně tepané a v různých barvách zlata, nebo odlité s reliéfem stromové kůry. Takové snubní prsteny na ruce vypadají báječně a sofistikovaná tečka za celým dojmem v podobě diamantů jim sluší. A nemusí to být jen ty věčné bílé. Snubní prsteny s černým diamantem jsou velice estetické a tvoří základ spousty autorských šperků, jež poutají pozornost. Mají dokonalé vlastnosti, ale jejich příjemná cenová hladina z nich činí dostupnější drahokamy, než jsou bílé diamanty.

Products Related To This Article