Shop now already discounted lab-grown diamond jewelry with an additional 5% off! Use code 5LAB!

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Perlové šperky - symbol luxusu a nestárnoucí elegance!

Ženy a perly – to je takřka dokonalá kombinace, kterou lidé znají už od počátku lidské historie. Perly jsou už dlouhá staletí považovány za velice vzácný šperk, který je neobvyklý a jedinečný. Oceňovaly je už dávné kultury, jako například staří Egypťané nebo antičtí Řekové. Je velmi zajímavé, že stejně oceňované jsou perly i dnes - v 21. století, kdy svět šperků okupují diamanty a jiné drahé kameny.

Perly jsou ztělesněním ženské krásy


O perlách toho bylo napsáno mnoho, jsou nositelkami řady označení. Říká se o nich, že jsou symbolem luxusu i nestárnoucí elegance. Také se o nich tvrdí, že jsou ztělesněním ženské krásy a že podporují jejich přirozený půvab. Na všech těchto označeních něco je, proto jsou vhodné jako dárek ženě k výročí nebo k narozeninám.

Věděli jste, že dokonalá perla se najde pouze v jedné perlorodce ze sta? Takové perly se nemusí nijak upravovat. Dnes však na trhu nenajdete jen perly čisté, bílé, ale také perly nejrůznějších odstínů. K vůbec nejvzácnějším perlám patří ty, které jsou zbarvené do černo-zelena či černo-fialova. K velmi vzácným perlám patří i ty zbarvené do tmavě modrého či elegantně šedého odstínu.


Perlové šperky a jejich historie


Dodnes se perlové šperky považují za velice luxusní. Za luxusní však byly považovány už v minulosti, kdy je například v dávném Římě mohli nosit jenom vysocí hodnostáři. Dříve byly perly symbolem vysokého postavení, to ostatně přetrvávalo až do minulého století, kdy je na krku nosila jenom ta žena, která patřila do vyšší společnosti.

V průběhu let se staly perly dokonce ikonickým šperkem, který se podle Coco Chanel nosil především k typickým černým šatům. Od té chvíle se perly jakýchkoli barev zapsaly na seznam nesmrtelné klasiky, která boduje dodnes. Dnes se však perly nekombinují jenom k formálnímu oblečení, i když stále doplňují především hluboké výstřihy večerních rób či mírně rozepnuté košile.

Products Related To This Article