Book an appointment for a personal meeting to choose jewelry in our showroom

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Jak vybrat snubní prsteny

Jaké snubní prstýnky vás vystihují

Kde se nosí snubní prsten? To jste již asi zjistili. Stejně jako fakt, že zdánlivě nekonečná nabídka svatebních prstenů vás může snadno zahltit a paralyzovat vaše rozhodování. Zachovejte klid, udělejte si s partnerem příjemné posezení třeba u sklenky vína a vězte, že tuto cestu k cíli si lze užít. Vybírejte srdcem a stejně pečlivě, jako jste si vybírali svého partnera. I snubní prsten máte na celý život.
Prvním, ale velmi efektivním krokem kupředu je vzít si papír a tužku a napsat si tři až čtyři slova, která by podle každého z vás měla snubní prstýnek vystihovat. Na první pohled se to může jevit jako nadbytečný krok, ale opak je pravdou. Budete brát v potaz množství parametrů a každé ano může být ne něčemu jinému. Pokud například víte, že by měl být snubní prsten výrazný, ale tak trochu jiný a hodit se ke všemu a každý den, půjdete za jasnější představou, která vás dovede třeba k minimalistickým snubním prstenům. A ušetříte si práci nad prohledáváním kategorií, které nejsou váš šálek kávy. 


Hned na začátku je nasnadě zmínit, že konzervativní pravidlo dvou navlas stejných kroužků je již dávno pasé. Bohudík. Zatímco pánský snubní prsten bývá z mnoha důvodů spíše jednodušší, žena může svůj šperk nechat hovořit beze slov a promítnout do něj něco ze sebe samé. Prstýnky pro pár nemusí být stejné a nebojte se ukázat, že k sobě patříte, nicméně včetně svých odlišností.

Říká se, že krása nemá povinnost být praktická, ale zde si dovolíme nesouhlasit. Většina snubních prstenů stráví na rukou svých majitelů tisíce dní a bylo by vám brzy líto, pokud by vám prsten překážel nebo vás při každodenních činnostech jakkoliv obtěžoval. Berte proto váš vlastní komfort jako prioritu. Dobrou zprávou je, že v tomto případě jedno nevylučuje druhé.

Zlaté snubní prsteny, nebo něco krapet jiného?

Na vaši prvotní představu o špercích byste nyní měli pohlédnout nekompromisní optikou a učinit rozhodnutí ohledně barvy, materiálu a celkovém stylu. Pokud toužíte po zlatě, inspirujte se zlatými snubními prsteny z dílny Mialis. Stále nejoblíbenější volbou jsou ty z bílého zlata. Snubní prsteny bílé zlato povýší na luxusní, ale univerzální a barvou neutrální doplněk, který je svými vlastnostmi (odolnost a sympatická cenová hladina) většině lidem nejbližší. Vyhovovat vám ale mohou tradiční zlaté snubní prsteny ze žlutého zlata nebo trendy růžového zlata, a to v různých variacích. Snubní prsteny růžovému zlatu propůjčují něžný nádech romantiky a jsou unikátní. 

U barvy ještě zůstaneme. Máme totiž tip navíc. Různé barvy zlata si spolu odpradávna skvěle rozumí a snubní prsteny kombinované zlato elegantně párují v rámci jednoho prstenu. Pokud se již těšíte na moment, kdy do snubního prstenu promítnete svůj osobitý styl, zbystřete. Neotřelými šperky a v posledních sezónách pravděpodobně největší trefou do černého jsou černé snubní prsteny. Ty jsou vyrobeny z kvalitního zlata a luxusní rutheniový povrch je řadí mezi nejvýraznější minimalistické šperky, které poutají pozornost a jasně dávají najevo, že patří k sobě. Zejména muži oceňují originalitu a jednoduchost, ale i ženy dávají v poslední době přednost tomuto trendu - skvěle se totiž kombinují s jakýmikoliv šperky a sluší s každým outfitem. My v ateliéru Mialis si dáváme se šperky záležet stejně jako s vašimi přáními. Nezapomeňte, že prsteny nemusí být celé černé. Černá barva může být například zastoupena pouze decentní linkou a tečkou za luxusním dojmem může být třeba malý diamant na obou prstenech. 
Netradiční snubní prsteny vs. váš vlastní design

Nyní nastává ten příjemný moment, kdy do plánování svatby můžete promítnout vlastní osobitý styl. Všechny toužíme mít na ruce originální snubní prsten a pozor - nemusí se jednat o žádné výstřednosti. Naopak, mějte na paměti, že tento šperk vás bude zdobit třeba i desítky let a doporučujeme nepodlehnout extravaganci jen proto, že vás zaujala pečlivě stylizovaná fotografie v časopisu. V Mialis si na výrobě netradičních snubních prstenů zakládáme, ale jejich originální duši vytváříme s důrazem na nadčasovost, použití prémiových kovů i kamenů a čistý autorský design. Nechte se unést nápady na originální snubní prsteny z naší nabídky. Velmi osobité jsou například snubní prstýnky s unikátními povrchy. Ty mohou být organické a vypadat, jako by je vytvořila sama příroda nebo dotyk lidských rukou, mohou být jako z jiného světa a připomínat strukturu povrchu měsíce nebo stromovou kůru. Povrch může být bez ohledu na použitý materiál také ručně tepaný, zmatněný, nebo nést váš nejautentičnější otisk - vlastní otisk prstu. Ostatně, se šperky na míru vašim představám jsme tu pro vás. S nadšením a mnohaletou zkušeností se staráme o to, aby se vaše sny staly skutečností a je jen mýtus, že jsou snubní prsteny dle vlastního návrhu finančně méně dostupné. V zásadě jde jen o příjemnou schůzku navíc, při které je vám zlatník k ruce, aby vyslechl vaši představu a přetavil ji ve šperk dle vašeho nápadu.
TIP: Designové snubní prsteny mohou nést symbol vašeho společného příběhu také rytím do prstenů, ať se již jedná o symbol hor, datum první schůzky nebo slovo, které každého z vás vystihuje. V personalizovaných špercích na základě atypických návrhů jsme jednička a s výrobou snubních prstenů na zakázku jsme vám k dispozici. Čas jejich dodání není o moc delší než u těch ostatních. Počítejte asi se dvěma až třemi týdny.


Zakládáte si na tom, aby vaše svatba byla podle posledních módních trendů? Máte ty nejmodernější svatební šaty, dokonale uvázanou kytici z lučního kvítí a chcete je doplnit o stylový snubní prsten? Jasným vítězem jsou prsteny s tepaným povrchem, které se už nějaký ten pátek drží na vrchních příčkách žebříčku aktuálních trendů ve světě šperků. Jestliže se nebojíte být jiní, už máte vybráno.

Minimalistické snubní prsteny jsou stoprocentně nadčasové


Pokud toužíte po atypických snubních prstenech, další možností jsou oblíbené minimalistické snubní prsteny. Nejedná se o módní trend, spíše jako o celkový přístup k životu, který se přirozeně projevuje i ve šperkařském řemesle. Mají tu výhodu, že většinou nepůsobí na první pohled okázale a tato jejich vlastnost by vám mohla vyhovovat. Jsou krásné a luxusní, ale hovoří svou vlastní tichou řečí. Jednoduchý snubní prsten doplňuje každý outfit nebo příležitost, nepřekáží při sportu nebo zaměstnání a spřátelí se se všemi šperky, s nimiž se v průběhu let spřátelíte vy.


Snubní prsteny s diamanty a jiné luxusní speciality


Myslete na to, že snubní prsten na ruce zůstane i poté, co dozní svatební zvony a svléknete svatební šaty. Je to dobrá investice a pokud si chcete v tomto ohledu dopřát něco přepychu, směle do toho. Platinové snubní prsteny vás mohou přesvědčit nejen designem těchto autorských šperků, ale především svými vlastnostmi. Snubní prsteny platina rozzáří jemnými světlými tóny a především v dlouhodobém horizontu je to skvělá volba. Platina je kvalitní, extrémně tvrdý kov, který je nejméně náchylný k poškrábání. Je téměř nezničitelná a i v symbolické rovině tak odkazuje k pevnosti vašeho svazku. Luxusní snubní prsteny vznikají tam, kde se spojí dynamická energie platiny a diamantů. 


Pokud jste mezi platinovými šperky nenašli dostatečně široký výběr prstenů a ještě to není přesně ono, zvažte zdobení diamanty. Jak se praví, jsou věčné a jejich třpyt nikdy nevybledne. Snubní prsteny s diamantem jsou nejčastěji zlaté prsteny doplněné o diamanty v různých počtech a různé karátové váhy. Mohou to být i prsteny s drahokamy dalších typů, které září mezi klasickými bílými diamanty nebo diamanty vsazené dovnitř prstenu. Jistě bude nějaký v souladu s vaším vkusem. Doporučujeme věnovat pozornost i jejich usazení a osazení. Důležité je vybrat si šperk, kde diamanty sedí bezpečně, přesně a na ruce jsou komfortní. V Mialis si na snubních prstenech s diamanty zakládáme a pečlivou ruční prací s drahými kameny plníme cíl, který bereme vážně: Vyrábět šperky, které jsou dechberoucí jako celek a propracované do nejmenšího detailu. 

TIP: Eternity snubní prsteny si mezi diamantovými snubními prsteny právem vydobyly v posledních letech svou silnou pozici. Eternity prsten je prsten, jehož kroužek je osazen diamanty (nebo jinými drahokamy) po svém obvodu, případně po jeho části. Pak se jedná o tzv. half-eternity prsteny. Oba typy snubních prstenů jsou doslova oslnivé a velmi oblíbené. Jelikož se stejný typ příliš nehodí pro muže, je naprosto běžné volit pánský prsten v jednoduchém stylu a dámský snubní prsten nechat zářit o něco výrazněji. Velice populární je vrstvení šperků a mnoho žen se vrací k nošení zásnubního a snubního prstenu na jednom prstě. Oba vyniknou v celé své kráse a potvrzují váš nový budoucí status, na který jste jistě pyšná. 


Plánování svatby je úkol, po jehož splnění se odměníte tím nejkrásnějším dárkem - svatebním dnem jako z pohádky ve společnosti těch, které milujete. Dovolte snubním prstenům, aby se staly zářivou a hmatatelnou vzpomínkou na vaši svatbu. Věříme, že už stačí dodat jediné - vybírejte srdcem.


Jedinečnost, netradičnost, výjimečnost. To je pravděpodobně to, pro co jste se rozhodli. A udělali jste dobře! Klasické lesklé snubní prsteny jsou sice nestárnoucí klasikou, ale jejich kouzlo se nedávno přeneslo na modernější snubní prsteny, které pro jejich zpracování leckdo obdivuje. Prsteny s tepaným povrchem se hodí pro všechny milovníky módních trendů.

Products Related To This Article