Book an appointment for a personal meeting to choose jewelry in our showroom

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Zlatý prsten s akvamarínem a diamanty QUEEN

Product Code:QUEEN akvamarín

Zlatý prsten s akvamarínem a diamanty QUEEN

  • 15,020Kč

POPIS A SPECIFIKACE

Description and attributes

Zlatý prsten s akvamarínem a diamanty QUEEN

Toužíte-li vybrat opravdu originální zásnubní prsten, model Queen je tím pravým. Zdobený zlatý kroužek a nekonečná modrá záře akvamarínu na zlatém zásnubním prstenu vytváří vznešený dojem hodný královny. Zajímavé zdobení kroužku v sobě ukrývá další čtyři brilianty a celá kompozice diamantového prstenu je tak nepřehlédnutelná. Prsten je možné nechat vyrobit i jako rose gold prsten nebo v tradičním žlutém zlatě. Záleží, která barva drahého kovu je vašemu (či jejímu) srdci nejbližší. Prsten jako z pohádky je dodán v nádherné krabičce a samozřejmě s certifikátem pravosti. A protože se jedná o opravdu mistrovský kousek, je možné jej darovat i jako dárek k narození miminka nebo k jiné významné události.
Důležité: Vzhledem k různorodým odstínům akvamarínů se, bledě modrá barva může trochu lišit od kamene na fotkách u produktu. Poskytujeme i možnost výběru drahokamu v závislosti na našich skladových zásobách. Pro více informací nás kontaktujte.

✓ DOPRAVA ZDARMA 

✓ LUXUSNÍ KRABIČKA

✓ ZMĚNA VELIKOSTI ZDARMA

✓ DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA


DOBA VÝROBY 7 - 21 PRACOVNÍCH DNŮ

Pokud máte speciální termín, dejte nám prosím vědět. Expresní výroba je možná dle dohody. Příplatek za urgentní výrobu se vypočítává individuálně podle typu šperku.

DETAILY O DIAMANTECH
PŮVOD PŘÍRODNÍ
ROZMĚRY 1.25mm
TVAR ROUND
POČET 4
ČISTOTA SI1
BARVA G
CELKOVÁ KAR. VÁHA 0.03ct
DETAILY O KAMENU
TYP Akvamarín
PŮVOD PŘÍRODNÍ
ROZMĚRY 5.0mm
TVAR ROUND
CELKOVÁ KAR. VÁHA 0.5ct
DETAILNÍ POPIS
KOV Zlato 14K
PŘIBLIŽNÁ VÁHA 1.24g

GIFT PACKAGING

All our jewelry is carefully packed with the greatest love and care. Each jewel is securely stored in a luxurious box with the Mialis logo and at the same time wrapped in gift wrapping paper with a ribbon. Jewelry will not be damaged or lost, and you don't have to worry about gift wrapping. Along with the box, a certificate of authenticity of the gems and materials used, including their parameters, is issued for each piece of jewelry. We ship all our packages in a paper box without unnecessary plastics to minimize the impact on the environment.

VIP CARE

With us, you can be sure of quality and individual care for each customer. We are always ready to consult with you any question regarding the production of your dream jewelry or about the time and method of shipment. You can contact us online or arrange a personal meeting in our showroom in the center of Prague. It doesn't matter if you are creating an order for a silver piece of jewelry or a luxury piece of jewelry with diamonds. Even a small purchase is a big purchase for us. That is why we value every customer. A lifetime warranty on all jewelry, including free shipping, is our long-standing standard.

PREMIUM MATERIALS

With us, you can be sure that we make all our jewelry from the best materials. We take care of the selection of precious metals and gems. We most often work with 14k and 18k gold, silver and platinum. With us, you can be sure that gold will not change its color and will prevent oxidation. We devote enough time to the final surface treatment of jewelry to achieve the best result. We only buy diamonds and gems from proven suppliers who worship the same philosophy as us. In our goldsmith studio, we also produce jewelry from recycled gold to meet our commitment to sustainable development in jewelry, and especially to our planet.

Handmade

Unique handmade jewelry accentuates your individuality and gives the feeling of excellence. Choose the experienced jeweler with a refined taste. Manual creation of jewelry requires the utmost diligence and dexterity, a fair amount of self-confidence and also a responsibility. The experienced jeweler will make for you a chosen piece of jewelry and even customize it according to your wishies. A jewelry made of precious metals is a great gift for a festive occasion but will also adorn even an ordinary day.

custom-preview

Take a look at Mialis jewelry customers' reviews