Shop now already discounted lab-grown diamond jewelry with an additional 5% off! Use code 5LAB!

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Šperky s quartzem

Zlaté náušnice s quartzy FELI

8,546Kč

Šperky s quartzem v nás vždy vyvolávají jedno velké mysterium. Jedná se o typ křemene. Nejspíše znáte jeho nejčastější podobu - krásně průsvitný křišťál.

Rutilový křišťál je ale jiný. Rovněž průsvitný, ale s něčím navíc. To navíc jsou jehličkovité inkluze, které prorůstají napříč kamenem. Vytváří naprosto fascinující efekt a většinou se vyskytují v černé, hnědé nebo i zlaté barvě. Tyto jehličky jsou v každém drahokamu jinak zastoupené, proto je některý kámen tmavší a jiný průsvitnější.

Lidově se tomuto přírodnímu drahokamu říká Amorovy šípy, Venušiny vlasy nebo andělské vlasy. A není se čemu divit. Zlaté inkluze opravdu působí jako kousky zlatých vlasů z andělské bytosti.

Tento neobvyklý kámen můžete nalézt i pod názvem saganit, tromlovaný saganit nebo jako saganit v křišťálu či křišťál s rutilem atpod.

V naší zlatnické dílně se nejčastěji zaměřujeme na výrobu netradičních zásnubních prstenů s rutilovým křišťálem (rutil quartzem). Ale naleznete u nás i několik náušnic či náhrdelníků s tímto přírodním kamenem. Většinou se jedná o napichovací náušnice v minimalistickém stylu nebo decentní náhrdelníky, které se hodí na každodenní nošení. Moc dobře víme, jakou parádu umí vytvořit šperky s drahokamy.

Co se týče quartzu, máme ještě dvě speciality, na které jsme náležitě pyšní. Několik našich prstenů jsme vyrobili i s neobvyklým strawberry quartzem (jahodovým) a lemon quartzem (citrónovým). Hledáte-li letní šperk plný osvěžení, věříme, že ho naleznete právě s těmito kameny. Pokud do svého života potřebujete dostat ještě více odstínů duhy, doporučujeme prohlédnout si naše šperky s barevnými drahokamy.

Sagenit se samozřejmě používá i v lidovém léčitelství. Nejčastěji se s ním setkáte v duchovní praxi. Jedná se o ochranitelský kámen, který zlepšuje intuici a ladí pozitivní energie kolem vás. Jak je tomu doopravdy už ponecháme na každém nositeli úchvatného křišťálu nebo šperku s ním Mystický křišťál je znám již od starověku a po staletí se věřilo, že díky jeho účinkům se z něj dá věštit budoucnost. Proto se čistě průhledný quartz využíval na výrobu křišťálových koulí.

Šperky s quartzem potěší milovnice černé, neobvyklých kombinací a přírodních drahokamů. Pokud tedy hledáte šperky s křišťálem trochu jinak, ten rutilový vás příjemně překvapí. Nejen svou krásou, ale i přívětivou cenou. Naše šperky s quartzem vyrábíme ve stříbře, ale především ve 14k zlatě ve všech třech barvách.

Take a look at Mialis jewelry customers' reviews