Book an appointment for a personal meeting to choose jewelry in our showroom

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Dárkový poukaz pro radost

Product Code:Gift dárkový poukaz pro radost

Dárkový poukaz pro radost

  • 1,000Kč

POPIS A SPECIFIKACE

Description and attributes

Dárkový poukaz pro radost

Přemýšlíte, že byste někoho rádi rozveselili šperkem, ale narazili jste na malý problém? A tím je správný výběr takového třpytivého klenotu?Nedělejte si starosti, od toho tu máme náš speciální dárkový poukaz pro radost, který se může uplatnit na nákup jakéhokoliv šperku z naší nabídky. Dokonce i na tvorbu šperku na míru.Je jen na vás, v jaké hodnotě si dárkovou poukázku vyberete a v jaké formě ji chcete obdržet. Nabízíme online variantu, kdy dárkový voucher odešleme v elektronické podobě prostřednictvím e-mailu. Tato varianta je nejen ekologická, ale i rychlá.Dárkový poukaz je možné i vytisknout a poslat vám na adresu, kam budete potřebovat.

Věříme, že i takovým dárkem uděláte opravdovou radost a vykouzlíte úsměv na tváři.Pokud chcete napsat speciální věnování, napište nám ho do poznámky. Moc děkujeme.

Podmínky pro použití dárkového poukazu

GIFT PACKAGING

All our jewelry is carefully packed with the greatest love and care. Each jewel is securely stored in a luxurious box with the Mialis logo and at the same time wrapped in gift wrapping paper with a ribbon. Jewelry will not be damaged or lost, and you don't have to worry about gift wrapping. Along with the box, a certificate of authenticity of the gems and materials used, including their parameters, is issued for each piece of jewelry. We ship all our packages in a paper box without unnecessary plastics to minimize the impact on the environment.

VIP CARE

With us, you can be sure of quality and individual care for each customer. We are always ready to consult with you any question regarding the production of your dream jewelry or about the time and method of shipment. You can contact us online or arrange a personal meeting in our showroom in the center of Prague. It doesn't matter if you are creating an order for a silver piece of jewelry or a luxury piece of jewelry with diamonds. Even a small purchase is a big purchase for us. That is why we value every customer. A lifetime warranty on all jewelry, including free shipping, is our long-standing standard.

PREMIUM MATERIALS

With us, you can be sure that we make all our jewelry from the best materials. We take care of the selection of precious metals and gems. We most often work with 14k and 18k gold, silver and platinum. With us, you can be sure that gold will not change its color and will prevent oxidation. We devote enough time to the final surface treatment of jewelry to achieve the best result. We only buy diamonds and gems from proven suppliers who worship the same philosophy as us. In our goldsmith studio, we also produce jewelry from recycled gold to meet our commitment to sustainable development in jewelry, and especially to our planet.

Handmade

Unique handmade jewelry accentuates your individuality and gives the feeling of excellence. Choose the experienced jeweler with a refined taste. Manual creation of jewelry requires the utmost diligence and dexterity, a fair amount of self-confidence and also a responsibility. The experienced jeweler will make for you a chosen piece of jewelry and even customize it according to your wishies. A jewelry made of precious metals is a great gift for a festive occasion but will also adorn even an ordinary day.

custom-preview

Take a look at Mialis jewelry customers' reviews