Book an appointment for a personal meeting to choose jewelry in our showroom

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Jak zvládnout stres s plánováním svatby?

V prvním kroku si s partnerem ujasněte dvě nejdůležitější věci. Celkový styl svatby a rozpočet - tedy kolik stojí svatba se vším, co si na ní přejete mít. Je pro vás nejdůležitější excelentní občerstvení a šampaňské, exkluzivní místo na svatbu nebo diamantové snubní prsteny? Sněte a fantazírujte, první představy nejskutečněji odráží vaše opravdová přání a na komromisy bude čas později.Svatební plánovač. Budete ho potřebovat. Nezáleží na tom, zda zvolíte starý dobrý papírový diář, nástěnku, složku v počítači nebo chytrou aplikaci. Důležité je mít vše na jednom místě. Rozdělte si intuitivně (a ideálně dle vašich priorit) svatbu na témata jako občerstvení, dekorace, svatební šperky, šaty, DJ nebo kapela, svatební harmonogram, apod. Pak si zapisujte nápady, poznámky, hledejte kontakty a na každé téma si udělejte malý, ale systematický průzkum.

Shodněte se s partnerem na konečném seznamu hostů na svatbu a asi půl roku předem rezervujte místo na svatbu a místo konání oslavy. Můžete nechat vytisknout staromilsky krásné papírové pozvánky, nebo pro tuto událost založit jednoduchou webovou stránku, jejímž prostřednictvím budete hosty informovat. Buďte originální a zahrňte do plánování svatby vše, co se vám líbí. Netradiční místo na svatbu v přírodě nebo venkovní párty v zámecké zahradě? Vaší fantazii se meze nekladou, zkuste obvolat příslušná místa a domluvit se. Doba přeje neotřelým nápadům a pokud chcete něco jiného, než je tradiční svatba, jen do toho!


S blížícím se termínem sňatku je také třeba domluvit oddávajícího a neváhejte si s ním dát pár schůzek předem - celý obřad pak bude osobnější. Důležitými položkami k diskuzi jsou také fotograf, případné ubytování hostů a výzdoba. A také seznam svatebních darů. Dnes je to naprosto běžná praxe a nebojte si říct o to, co si přejete, případně návrhy na dary koncipovat jako mix levnějších a dražších. Nechcete přece dostat dva mixéry a sochu bizona. Také svatební hostina je důležitá část dne. Uvažujte, zda budete chtít tradiční svatební oběd s rodinou, nebo modernější variantu formou bufetového svatebního rautu. Anebo něco mezi? Svatební menu vám seriózní zájemci o vaši veselku dají rádi ochutnat předem a totéž platí o svatebním dortu. Může to být uprostřed kolotoče příprav takové vaše malé luxusní rande a s plným žaludkem se lépe uvažuje. To budete ostatně potřebovat, protože se pravděpodobně začínáte smiřovat s tím, že se svatební rozpočet nafukuje, přičemž domluvená částka zůstává stejná. Hlavně žádnou paniku. Už bylo řečeno, že svatba je o pocitu a ne o utracené sumě a pár měsíců před svatbou je poslední čas na výše zmíněné kompromisy. Položky, které pro vás nejsou zas až tak důležité, vzájemně s partnerem konzultujte a případně škrtněte.


Splněno? Výborně. Další bojový úkol zní: Do detailu vymyslet, co budete mít ve váš velký den na sobě. Výběr svatebních šatů patří mezi nejpříjemnější úkoly, které si neváhejte zpříjemnit blízkými kamarádkami a šampaňským a jistě najdete ty pravé. Hlavním kritériem kromě toho, abyste v nich byla úchvatná, je váš komfort. Budete je na sobě mít velkou část svatebního dne a nechcete, aby někde něco překáželo nebo škrtilo. To platí dvojnásob pro svatební střevíčky. Důležité je ale myslet i na make-up a účes. Vyplatí se domluvit si s vizážistou a kadeřníkem zkoušku líčení a účesu, jen tak vás ve váš velký den nic nepřekvapí.


Další důležitou položkou jsou šperky. Nad snubními prsteny je dobré uvažovat asi 3 měsíce před svatbou. Nahlédnout můžete na snubní prsteny z ateliéru Mialis a nechat se okouzlit. Pokud si přejete nechat zhotovit netradiční snubní prsteny, tak ještě dříve. Pro dokonalost, která tkví v detailu, si rovněž naplánujte, jaké si vezmete svatební náušnice - budete přeci téměř na všech fotkách. Skvělou volbou na svatbu jsou perlové šperky. 


Když přijdou na řadu poslední přípravy a vy jste již skoro v cíli, gratulujte si a pečujte o sebe. Dobře spěte, zajděte si na masáž nebo lekci jógy a ujistěte se, že všichni hlavní aktéři se svými rolemi počítají. Kupte krabice na svatební výslužku, připravte si svatební sliby, pokud je máte na seznamu a nechte si vyčistit svůj zásnubní prstýnek - bude vidět.

A rada na závěr? Nestresujte se víc, než je nutné. Ještě nikdy se nestalo, aby něco nějak nedopadlo a můžete celé plánování svatby pojmout jako hru. A nezapomínejte, že hrajete spolu a mějte se u toho rádi. Chcete si přece jeden druhého vzít, že?TIP Mialis: Zvykem je obdarovat svědkyni za její “službu” a tradičním dárkem bývá náramek pro svědkyni, který bude vám oběma tento den navždy připomínat. Inspirací vám mohou být třeba šperky v kategorii Zlaté náramky z dílny Mialis.

Products Related To This Article