Book an appointment for a personal meeting to choose jewelry in our showroom

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Jak poznat pravý diamant?

Dostat k narozeninám nebo k výročí diamantový prsten nebo diamantové náušnice - to je sen nejedné ženy. Jelikož diamanty jsou skutečně luxusními drahými kameny, na světě se vyskytuje celá řada jejich padělků. Je proto dobré vědět, jak případný padělek rozpoznat. Když dostane do rukou diamantový šperk, vyhněte se tedy předčasnému radování a nejdříve na drahokam pohlédněte a dýchněte. Tak lze totiž zjistit, jestli se vám do rukou dostal šperk za stovky tisíc nebo za pár kaček.

Pravý diamant odhalí inkluze a zamlžení

Diamant lze samozřejmě podrobit zkoumání, aby se odhalilo, jestli je pravý nebo jestli pravý naopak není. Odborníci však dnes mají i řadu rychlejších tipů, jak odhalit, jestli jsou diamanty pravé nebo jestli se jedná jenom o jejich levné napodobeniny.

Jednou z odhalujících metod je zkoumání drahokamu očima. Pravý drahokam totiž prozradí takzvaná inkluze čili drobné skvrnky na kameni, případně změny barvy na světle. Pokud si chcete pravost diamantu ještě jinak potvrdit, stačí, když na diamantový šperk dýchnete. Drahé kameny zvané diamanty jsou totiž tepelnými vodiči, což znamená, že opar vytvořený dechem automaticky mizí takřka okamžitě. Pokud zamlžení na diamantu přetrvává déle, s velkou pravděpodobností držíte v rukou padělaný šperk, který nestojí ani za zlámanou grešli.

Diamant jako král všech drahých kamenů

Diamant je nejen odborníky často označován za krále všech drahých kamenů. Už od pradávna to byla vzácnost, která patří především dubnovým znamením zvěrokruhu. V minulosti byly diamanty označovány taky za slzy bohů nebo za střípky padlých hvězd. Ostatně řadu těchto označení si diamanty přinesly s sebou do současnosti.

Je zajímavé, že jsou právě diamanty velice symbolické. Jedná se o symbol věčné lásky, proto bývají sázené do snubních prstenů. Taktéž se jedná o symbol pořádku a čistoty. Podle buddhistů je diamant symbolem jakési změny, kterou člověk projde. Přece jen i diamant je původně jen černou hmotou, která se s postupem času mění v průsvitný kámen.

Products Related To This Article