Book an appointment for a personal meeting to choose jewelry in our showroom

Total: 0Kč
Checkout
Item added to your cart

Price:

Luxusní zásnubní set s moissanity KIMBER

Product Code:KIMBER set

Luxusní zásnubní set s moissanity KIMBER

  • 42,859Kč

POPIS A SPECIFIKACE

Description and attributes

Luxusní zásnubní set s moissanity KIMBER

Luxusní zásnubní set s moissanity působí na první pohled jako jeden šperk. Opak je ale pravdou! V tomto elegantním setu naleznete originální zásnubní prsten s pear moissanitem a k němu přiléhající snubní prsten se třpytivými drahokamy stejného typu. Společně tvoří perfektní pár, který překoná i klasický zásnubní prsten s diamanty a ještě ho tvoří cenově dostupnějším. Každý prsten je pečlivě navržen a vyroben s precizností, aby symbolizoval vaši jedinečnou lásku a eleganci. Nechte se unést tímto exkluzivním snubním setem, který je perfektním příslibem společného života plného krásy a vzácnosti. Vstupte do světa luxusu s naším ohromujícím zásnubním setem s moissanity a vyberte si k němu barvu zlata, kterou milujete.

DOBA VÝROBY 7 - 21 PRACOVNÍCH DNŮ

Pokud máte speciální termín, dejte nám prosím vědět. Expresní výroba je možná dle dohody. Příplatek za urgentní výrobu se vypočítává individuálně podle typu šperku.

DETAILY O KAMENU
TYP Moissanit
PŮVOD LABORATORNÍ
ROZMĚRY 6x9mm
TVAR Pear
KARÁTOVÁ VÁHA 1.5ct
ČISTOTA VVS1
BARVA GH
СERTIFIKÁT GRA 218340911
DETAILY BOČNÍCH KAMENŮ
TYP Moissanit
ROZMĚRY 1.0mm
POČET 22
KARÁTOVÁ VÁHA 0.11ct
TVAR Round
BARVA G
PŮVOD LABORATORNÍ
DETAILNÍ POPIS
KOV Zlato 14K
PŘIBLIŽNÁ VÁHA 2.91g

GIFT PACKAGING

All our jewelry is carefully packed with the greatest love and care. Each jewel is securely stored in a luxurious box with the Mialis logo and at the same time wrapped in gift wrapping paper with a ribbon. Jewelry will not be damaged or lost, and you don't have to worry about gift wrapping. Along with the box, a certificate of authenticity of the gems and materials used, including their parameters, is issued for each piece of jewelry. We ship all our packages in a paper box without unnecessary plastics to minimize the impact on the environment.

VIP CARE

With us, you can be sure of quality and individual care for each customer. We are always ready to consult with you any question regarding the production of your dream jewelry or about the time and method of shipment. You can contact us online or arrange a personal meeting in our showroom in the center of Prague. It doesn't matter if you are creating an order for a silver piece of jewelry or a luxury piece of jewelry with diamonds. Even a small purchase is a big purchase for us. That is why we value every customer. A lifetime warranty on all jewelry, including free shipping, is our long-standing standard.

PREMIUM MATERIALS

With us, you can be sure that we make all our jewelry from the best materials. We take care of the selection of precious metals and gems. We most often work with 14k and 18k gold, silver and platinum. With us, you can be sure that gold will not change its color and will prevent oxidation. We devote enough time to the final surface treatment of jewelry to achieve the best result. We only buy diamonds and gems from proven suppliers who worship the same philosophy as us. In our goldsmith studio, we also produce jewelry from recycled gold to meet our commitment to sustainable development in jewelry, and especially to our planet.

Handmade

Unique handmade jewelry accentuates your individuality and gives the feeling of excellence. Choose the experienced jeweler with a refined taste. Manual creation of jewelry requires the utmost diligence and dexterity, a fair amount of self-confidence and also a responsibility. The experienced jeweler will make for you a chosen piece of jewelry and even customize it according to your wishies. A jewelry made of precious metals is a great gift for a festive occasion but will also adorn even an ordinary day.

custom-preview

Take a look at Mialis jewelry customers' reviews